رسانه ها رابطه عاطفی زندگی احساس همسرداری

رسانه ها: رابطه عاطفی زندگی احساس همسرداری زندگی مشترک زندگی زناشویی گذشته همسر ازدواج

گت بلاگز وب‌گردی مرگ، حاصل مصرف همزمان این 2 دارو

یک کارشناس مرکز اطلاع رسانی داروها و سموم، راجع به مصرف همزمان دو دارو که باعث گرگرفتگی، زیاد کردن ضربان قلب، تپش قلب، تهوع، استفراغ و در موارد شدید فوت ناگهانی می شود، هشدار داد.

مرگ، حاصل مصرف همزمان این 2 دارو

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان، شاهرخ با هشدار نسبت به مصرف همزمان داروی مترونیدازول و الگزیرها اظهار داشت: الگزیرها محلول های خوراکی حاوی دارو هستند که مقدار اندک و مجازی از اتانول به منظور کمک به حل شدن دارو به وسیله کارخانه سازنده به آنها اضافه شده است هست. بسیاری از داروهای مورد استفاده در درمان سرماخوردگی، سرفه و دل پیچه به شکل الگزیر در داروخانه ها در دسترس هستند؛ مانند الگزیر دی سیکلومین.

شاهرخ بیان کرد: الگزیرها محلول های خوراکی حاوی دارو هستند که مقدار اندک و مجازی از اتانول به منظور کمک به حل شدن دارو به وسیله کارخانه سازنده به آنها اضافه شده است هست. بسیاری از داروهای مورد استفاده در درمان سرماخوردگی، سرفه و دل پیچه به شکل الگزیر در داروخانه ها در دسترس هستند؛ مانند الگزیر دی سیکلومین.

مرگ، حاصل مصرف همزمان این 2 دارو

وی مترونیدازول را نیز از دسته­ داروهای آنتی بیوتیک و ضدانگل، که در عفونت های مختلفی از جمله عفونت های دستگاه گوارشی و واژینال استفاده می شود، معرفی کرد و ادامه داد: بر طبق بعضی گزارش­ها و مطالعات مصرف اتانول در طول درمان با مترونیدازول خوراکی یا واژینال، می تواند منجر به تصویر العمل شبه دی سولفیرام شود که مشخصات آن گرگرفتگی، زیاد کردن ضربان قلب، تپش قلب، تهوع و استفراغ و در موارد شدید فوت ناگهانی است.

یک کارشناس مرکز اطلاع رسانی داروها و سموم، راجع به مصرف همزمان دو دارو که باعث گرگرفتگی، زیاد کردن ضربان قلب، تپش قلب، تهوع، استفراغ و در موارد شدید فوت ناگهانی می شود، هشدار داد.

شاهرخ در آخر تاکید کرد: درحالیکه شواهد روشن و قطعی از وقوع تصویر العمل شبه دی سولفیرام با مصرف همزمان مترونیدازول و اتانول کم هست، ولی تا وقت مشخص شدن بی خطری تجویز همزمان این دو دارو ، باید با دقت به محتویات محلول های خوراکی توجه کنید و از مصرف فرآورده های حاوی اتانول در طول درمان با مترونیدازول و به مدت حداقل۳ روز بعد از قطع آن اجتناب کنید.

منبع: نبض ما

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: درمان سرماخوردگی | سرماخوردگی | داروخانه | استفاده | خوراکی | واژینال | مسمومیت دارویی | مرگ و میر

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz