رسانه ها رابطه عاطفی زندگی احساس همسرداری

رسانه ها: رابطه عاطفی زندگی احساس همسرداری زندگی مشترک زندگی زناشویی گذشته همسر ازدواج

گت بلاگز اخبار گوناگون خشم قبطی‌های مصر از پوستر محمد صلاح

پدر «هانی باخوم» سخنگوی کلیسای قبطی کاتولیک می گوید: کلیسا به طور واضح و مشخص به کار گرفتن دین و سمبل هایش را در هر زمینه ای، خواه سیاسی، ورزشی و یا… را نمی پ

خشم قبطی‌های مصر از پوستر محمد صلاح

خشم قبطی های مصر از پوستر محمد صلاح

عبارات مهم : نقاشی

پدر «هانی باخوم» سخنگوی کلیسای قبطی کاتولیک می گوید: کلیسا به طور واضح و مشخص به کار گرفتن دین و سمبل هایش را در هر زمینه ای، خواه سیاسی، ورزشی و یا… را نمی پذیرد.

خشم قبطی های مصر از پوستر محمد صلاحاختصاصی «تابناک با تو»؛ روزنامه ی «الدستور» مصر به جنجال شکل گرفته اطراف یک نقاشی از ستارگان تیم ملی فوتبال مصر «محمد الننی»، «محمد صلاح» و سرمربی تیم ملی فوتبال این کشور «هکتور کوپر» که در هیئت شخصیت های مقدس مسیحی کشیده شده است اند پرداخت.

این روزنامه در مقاله ای با نام «پیامدهای تمثال بازیکنان تیم ملی» از خشم قبطی ها بعد از انتشار این نقاشی خبر داد. این تابلوی سه گانه را هنرمند مصری «احمد الصیروتی» کشیده و تصویر العمل هایی متناقضی را در پی داشته هست؛ بعضی آن را بی احترامی و توهین به دین مسیحیت دانسته و ـ بنا به گزارش این منبع ـ اغلب بر حسن نیت هنرمند مصری اتفاق نظر داشته اند و ادعا می کنند در خلاقیت و کار هنری قید و بندی وجود ندارد.

بنا به گزارش الدستور، پدر «هانی باخوم» سخنگوی کلیسای قبطی کاتولیک می گوید: کلیسا به طور واضح و مشخص به کار گرفتن دین و سمبل هایش را در هر زمینه ای، خواه سیاسی، ورزشی و یا… را نمی پذیرد. او در ادامه می افزاید، این اثر از هر گونه ارزش و مفهومی خالی است.

خشم قبطی‌های مصر از پوستر محمد صلاح

عکس آرشیوی از قبطیان مصر

باخوم تأکید کرد: شایسته نیست هنر مقدسی را جهت اهداف دیگری هرچند مهم باشند به کار ببریم. در عین حال او اشاره کرد که چنین موضعی از جانب او به معنای حقیر شمردن ورزش نیست، ولی این موضع جهت محافظت و نگهداری از هویت و ارزش هر چیزی هست. او بر این باور است که نقاش مذکور از همه ی مرزها عبور کرده و به دین مسیحی به خاطر حضور تیم ملی فوتبال مصر در جام جهانی بی احترامی کرده است.

راهب بزرگ «عبدالمسیح بسیط» استاد الهیات دفاعی کلیسای قبطی ارتودوکس با انتقاد از این نقاشی می گوید: تشبیه بشر به حضرت مسیح امری غیرقابل قبول و ناشایست است.

این راهب بزرگ می گوید، این طرح هنری به معنای بی احترامی به دین مسیحیت است و می افزاید: نه کوپر و نه محمد صلاح و نه الننی و نه هیچ مخلوق دیگری روی کره ی زمین لایق آن نیستند که به حضرت مسیح شباهت داده شوند.

پدر «هانی باخوم» سخنگوی کلیسای قبطی کاتولیک می گوید: کلیسا به طور واضح و مشخص به کار گرفتن دین و سمبل هایش را در هر زمینه ای، خواه سیاسی، ورزشی و یا… را نمی پ

اما در برابر کشیش «رفعت فکری» مدیر سنودس انجیلی گفت، در این ماجرا هر گونه نظریه بی احترامی به ادیان را به طور کلی و جزئی رد می کند، و اشاره کرد که آزادی بیان و نظر در خلاقیت و هنر بنا به قانون متعلق به همه ی مصریان است.

او گفت: کشیدن تصویر بازیکنان تیم ملی مصر و مربی آنان با هنر قبطیان به معنای بی احترامی به دین نیست، بلکه تلاش هنرمند از طریق هنر قبطیان است و اذعان کرد که جهت یک اثر هنری نمی توان فقط یک نظر را در نظر داشت بلکه هر کسی آن را به شیوه ی خود می بیند و نقد هنر باید به شکل شایسته باشد.

یک متفکر قبطی به نام کمال زاخر گفت: کشیدن تمثال از وقت شکل گیری اش در دین مسیحیت یک نوع ابزار جهت آموزش بود و تنها جهت گرامیداشت یک شخصیت دینی نیست، او می گوید نقاشی قبطی فی نفسه مقدس نیست، و نقاشی که صیروتی کشیده ـ و با هجمه ی زیادی روبه رو شده است ـ قبطی الاصل نیست بلکه به کلیسای بیزانس متعلق است و دربرگیرنده ی سمبل های الهیات است که پژوهشگران خوب می دانند.

تابناک باتو

واژه های کلیدی: نقاشی | فوتبال | مسیحیت | هنرمند | اخبار گوناگون

خشم قبطی‌های مصر از پوستر محمد صلاح

خشم قبطی‌های مصر از پوستر محمد صلاح

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz