رسانه ها رابطه عاطفی زندگی احساس همسرداری

رسانه ها: رابطه عاطفی زندگی احساس همسرداری زندگی مشترک زندگی زناشویی گذشته همسر ازدواج

گت بلاگز اخبار علمی و آموزشی ، پارکینسون&quot، طراحی دستکشی جهت کم کردن لرزش مبتلایان &quot

تیم تحقیقاتی دانشگاه “وسترن” دستکشی ضد لرزش تولید کرده‌اند که به افراد مبتلا به “پارکینسون” اجازه می‌دهد تا کارهای روزانه خود را راحت تر انجام دهند. 

، پارکینسون&quot، طراحی دستکشی جهت کم کردن لرزش مبتلایان &quot

طراحی دستکشی جهت کم کردن لرزش مبتلایان "پارکینسون"

عبارات مهم : دستکش

تیم تحقیقاتی دانشگاه “وسترن” دستکشی ضد لرزش تولید کرده اند که به افراد مبتلا به “پارکینسون” اجازه می دهد تا کارهای روزانه خود را راحت تر انجام دهند.

به گزارش ایسنا و به نقل از مدیکال اکسپرس، تیم محققان “دانشگاه وسترن” (Western University) معتقدند که طراحی نمونه تازه جهت “دستکش های کنترل لرزش” تغییری اساسی جهت بیش از شش میلیون فرد مبتلا به “پارکینسون” در دنیا محسوب می شود.

آنا لوئیس ترجوس، مهندس برق و نرم افزار و استاد دانشگاه “وسترن” و یکی از اعضای گروه آزمایشگاه “بیومکاترونیک”( پیوند انسان با ماشین) این دانشگاه، در حال توسعه یک رویکرد تازه جهت طراحی یک فن آوری پوشیدنی است که به مبتلایان “پارکینسون” اجازه می دهد تا یک موتور در حین انقباضات ناخواسته عضلانی کم کردن دهنده یا حتی محدود کننده عضلات، یک موتور آنها را کنترل کند.

، پارکینسون&quot، طراحی دستکشی جهت کم کردن لرزش مبتلایان &quot

این انقباضات، معمولا با اختلالات “نورولوژیک” و “دژنراتیو”( عوض کردن آسیب شناختی بعد رونده در سلول یا اجزای آن و یا بافت است که در نتیجه آن ممکن است کارکرد سلول مختل شود) مرتبط هستند. گفتنی است بیش از 25 درصد افراد مبتلا به “پارکینسون” دارای لرزش به هنگام حرکت هستند.

ترجوس گفت: اگر فرد مبتلا به پارکینسون که دچار لرزش است را ببینید، آن ها این لرزش را در تمام بدن خود دارند ولی تنها لرزشی که در انگشتان آنهاست، این افراد را از انجام فعالیت های روزانه ارزش منع می کند.

تیم تحقیقاتی دانشگاه “وسترن” دستکشی ضد لرزش تولید کرده‌اند که به افراد مبتلا به “پارکینسون” اجازه می‌دهد تا کارهای روزانه خود را راحت تر انجام دهند. 

به جای سرکوب این لرزش ها، کاری که اکثر دستگاه های مهار کننده لرزش انجام می دهند، این دستکش های تازه و منحصر به فرد، حرکات ارادی فرد را پیگیری می کند. بنابراین اگر فردی در تلاش جهت انجام کارهای خود باشد، این دستکش ها با به حداقل رساندن “لرزش” فرد، موجب انجام حرکت مدنظر وی می شود.

ترجوس افزود: علی رغم اغلب دستکش های دیگر، دستکش های طراحی شده است ما تمام حرکات فرد را سرکوب نمی کند. عملکرد دستگاه های دیگر به نحوی است که زمانی که فرد بیمار در تلاش جهت انجام یک کار خاص هست، این دستگاه ها وی را حتی از انجام آن کارهم منع می کنند. این در حالی است که این دستکش تازه به فرد بیمار این اجازه را می دهد تا حرکات ارادی فرد انجام شود و در عین حال لرزش فرد برطرف گردد.

وی ادامه داد، تولید این دستکش ها با سرکوب “لرزش”، به افراد مبتلا به پارکینسون اجازه می دهد تا وابستگی این افراد به دیگران جهت انجام کارهایشان در منزل کم کردن یابد.

، پارکینسون&quot، طراحی دستکشی جهت کم کردن لرزش مبتلایان &quot

واژه های کلیدی: دستکش | طراحی | دانشگاه | دانشگاه | پارکینسون | اخبار علمی و آموزشی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz